ÖVRIGT / Speglar / Spegel 5635143
*
nr 563 5143
Spegel
1950-tal, höjd: 126
Utrop:
300 kr
Såld:
450 kr
Sista tid för bud online:
måndag 26 januari 2009
kl 18:46:36
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
23/1 11:45:27
1
300 kr
23/1 11:53:20
1
350 kr
24/1 17:50:06
2
350 kr
24/1 17:51:52
2
400 kr
26/1 18:41:05
3
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6025 Spegel
+ konsol. Höjd: 134+ 68
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:28
-
1028 Spegel
+ konsolbord, Empire. Höjd: 170+ 62, bredd: 82-84 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:32
-
6098 Spegel
1900-tal, ram i teak. Bredd: 45 cm, höjd: 97 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:38
-
6122 Spegel
1900-tal, ram i valnöt, 110x55 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:20
-
7129 Spegel
1940-/50-tal, Rotting, yttermått inklusive ram: 57..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:43
-
7230 Spegel
Sent 1800-tal, bemålad. Längd: 71 cm. Höjd: 78 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:57
*
Spegel
nr 563 5143
Spegel
1950-tal, höjd: 126
Utrop: | 300 kr |
---|---|
Såld: | 450 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 26 januari 2009 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
23/1 11:45:27 | 1 | 300 kr |
23/1 11:53:20 | 1 | 350 kr |
24/1 17:50:06 | 2 | 350 kr |
24/1 17:51:52 | 2 | 400 kr |
26/1 18:41:05 | 3 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6025 Spegel
+ konsol. Höjd: 134+ 68
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:28 -
1028 Spegel
+ konsolbord, Empire. Höjd: 170+ 62, bredd: 82-84 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:32 -
6098 Spegel
1900-tal, ram i teak. Bredd: 45 cm, höjd: 97 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:38
-
6122 Spegel
1900-tal, ram i valnöt, 110x55 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:20 -
7129 Spegel
1940-/50-tal, Rotting, yttermått inklusive ram: 57..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:43 -
7230 Spegel
Sent 1800-tal, bemålad. Längd: 71 cm. Höjd: 78 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:57